O kynotrapii słów kilka

Opublikowano: 2020-10-06 16:46, Numer artykułu: 9106

 

Kynoterapia jest to metoda wzmacniająca efektywność rozwoju osobowości, edukacji i rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies, prowadzona przez wykwalifikowanego kynoterapeutę. (http://www.kynoterapia.eu/)

FORMY:

Spotkanie z Psem (SP) zajęcia z psem, które mają na celu stworzenie pozytywnego kontaktu pomiędzy uczestnikami a psem, w trakcie spontanicznej, radosnej zabawy (ukierunkowanej przez kynoterapeutę) uczestnicy przyzwyczajają się do kontaktu z psem (min. głaszczą psa, karmią, wydają polecenia). Zajęcia te dostarczają uczestnikom pozytywnego ładunku emocjonalnego i satysfakcji z obcowania z psem, przełamują lęki w kontaktach z otoczeniem, stymulują rozwój zmysłów, pobudzają aktywność.

Edukacja z Psem (EP) - zajęcia mają na celu usprawnienie sfery intelektualnej i poznawczej, co wymaga odpowiedniego przygotowania  oraz wiedzy i umiejętności osób prowadzących. Zajęcia najczęściej odbywają się w przedszkolach i szkołach. Pies uczestnicząc aktywnie w zajęciach motywuje do nauki i poprzez stworzenie przyjaznych warunków emocjonalnych zwiększa możliwości przyswojenia wiedzy. Dziecko chętniej zapamiętuje treści, których bohaterem jest jego nowy przyjaciel - pies. Zajęcia te pomagają również osobom o obniżonej percepcji lub niechęci (z różnych powodów) do przyswajania wiedzy i  przebywania w szkole. Zajęcia prowadzone są w grupach przez zespół kynoterapeutyczny. Mają określony scenariusz realizujący program nauczania.

  Więcej informacji o kynoterapii znajduje się na stronie internetowej: http://www.kynoterapia.eu/  

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA!