Koło plastyczne "Mali Artyści"

Opublikowano: 2018-11-18 22:02, Numer artykułu: 4995

 

      Zajęcia odbywają się 1 x w tygodniu, w poniedziałki, w godz. 15.30- 16.00 dla dzieci 5-6- letnich;  przez nauczycielki: Dorota Szmytkowska, Joanna Koźlak.

 

      Zajęcia plastyczne mają na celu wszechstronny rozwój dziecka, uwzględniając jego potrzeby intelektualne, emocjonalne i estetyczne, rozwijanie zainteresowań, umiejętności i zdolności plastycznych. Ponadto dzieci:

  • wyrabiają zdolność do działania i osiągania celu;
  • poczucie ładu, porządku i estetyki,
  • rozwijają wrażliwość na piękno.

      Przedszkolaki poszerzają doświadczenia związane z nowymi technikami plastycznymi, eksperymentują z różnymi materiałami i przyborami plastycznymi, rozwijają zdolności manualne.

 

      Zajęcia plastyczne maja przede wszystkim sprawiać przedszkolakom przyjemność, dostarczać wiele radości z twórczego działania, jak również zadowolenia z uzyskanych efektów pracy.

 

      Tematyka zajęć dobierana jest stosownie do pór roku, przypadających świąt. Inspiracją również są utwory literackie, muzyczne, obserwacja otoczenia oraz tematy bliskie dzieciom. Ma charakter otwarty, modyfikowany i dostosowywany do potrzeb i zainteresowań dzieci oraz proponowanej oferty konkursów plastycznych.